.

.

Дикинсонс Бинг Чери зачувува, Оз

Дикинсонс Бинг Чери зачувува, Оз

DEN 191.36

Износот
Залиха

Зачувувањето на црешата на Дикинсон се вкусен начин за подобрување на вашиот тост, сендвичи, вафли и друга храна. Бесплатно е од msg. Овие овошни зачувувања имаат природни вкусови без конзерванси. Оваа набавка доаѓа со шест тегли конзерви, така што има доволно за многу оброци. Овој производ потекнува од рецепт што се враќа во 1897 година и се служи во фини хотели повеќе од еден век. Тие имаат оригинални цреши од бинг за слатки и курви. Можете исто така да ги користите како дел од рецепт за колачиња со џем. Зачувањата на Дикинсон доаѓаат и во други сорти (секоја се продава одделно). Зачувување на црешата на Дикинсон, 10 мл, пакет од 6 : без msg. Природни вкусови. 6-пакет од 10 мл тегли на зачувување на Дикинсон. Се служеше во фини ресторани и хотели повеќе од 100 години. Направени од премиум бинг -цреши.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи