.

.

Apple MacBook Pro 13.3 Intel Core I 4GB RAM - 320 GB хард диск рано - сребро

Apple MacBook Pro 13.3 Intel Core I 4GB RAM - 320 GB хард диск рано - сребро

DEN 6704.00

Износот
Залиха

Завршете ги работните проекти од дома или патот со овој лаптоп Apple Mac Book Pro. Intel HD графики и сјајно прикажување од 13,3 инчи испорачуваат јасни, јасни слики за стриминг видео или уредување фотографии, додека слот за картички SDXC, две USB порти и портата Thunderbolt ви овозможуваат да ги поврзете мемориските картички, безжичните додатоци и надворешните монитори за да ја прилагодите вашата работна површина . Одликувајќи се со процесор Intel Core i5, овој лаптоп Apple Mac Book Pro обезбедува моќна, одговорна изведба. Значителна RAM меморија со висок опсег за непречено водење на вашите игри и апликации за фото и видео-уредување, како и повеќе програми и јазичиња за прелистувачи одеднаш. Има скромна колекција на дигитални фотографии, музика и видеа. 5400 вртежи во минута брзина на вретено за стандардно време на читање/пишување. Овој единствен интерфејс поддржува и податоци со голема брзина и видео со висок деф-плус моќност над кабел за уреди со автобус-идеален за креатори на дигитални содржини. Вграден безжичен LAN со голема брзина се поврзува со вашата мрежа или жаришта на најчестите стандарди за Wi-Fi. Портата Gigabit Ethernet LAN исто така се приклучува на жични мрежи. Приказ : 13.3 "LED-Bidecreen Bidecreen LED екран TFT Active-Matrix" сјајно "дисплеј со природна резолуција од 1280 од 800. I5-2415m) процесор кој вклучува два независни процесори „јадра“ ​​на еден силиконски чип.-HD графика 3000. Димензии : 0,95 x 12,78 x 8,94 во инчи додека е затворена - висина по ширина по длабочина, (2,41 см, 32,5 см, 22,7 см).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи