.

.

Белкин 2pk 4ft. Duratek USB тип Ц до USB-A 4FT кабел, розово злато

Белкин 2pk 4ft. Duratek USB тип Ц до USB-A 4FT кабел, розово злато

DEN 319.84

Износот
Залиха

Изграден паметен, изграден за да трае овој кабел Duratek е смислено дизајниран и конструиран од супериорен квалитет на материјали, обезбедувајќи ги да ги надминува стандардните кабли. Деталите за паметни дизајн го зајакнуваат кабелот на точките на стрес, во кој се протега неговиот живот. Најлон надворешноста на абразијата отпорни на арамид влакна кои ги зајакнуваат внатрешните жици, додека високо флексибилната изолација ја минимизира штетата од триењето. Сите овие парчиња се собираат за да создадат кабел што издржува дури и најсложените рутини и граници на неуништливи. Пионерот на „Белкин разлика“ во технологијата и иновациите повеќе од 35 години кабел засилен со арамид во двојно плетенка најлон обезбедува дополнително олеснување на вирусот на издржливост се тестира за да издржи 5.000+ циклуси каде што кабелот е свиткан на USB-на 180 степени USB-IF сертифициран 5-годишен ограничен живот со ограничен животен век Гаранција скриена јачина Една од клучните состојки на извонредната сила на Дратек е употребата на арамидни влакна. Овој супер-силен материјал се користи и за зајакнување на заштитната облека и зајакнување на производите, како тениски ракети и сурфари, каде што е клучна издржливоста. Во можност да се флексираат без истегнување, арамидните нишки се вградени во кабли Duratek, обезбедувајќи структура што ги штити жиците внатре од оштетување. Двоен плетенка најлон Надворешната кабелска јакна е направена од премија и тврд најлон што се спротивставува на штетата предизвикана од сè, од транспортот до триењето против вашата ноќница. Двојно плетенка, техника што се користи во правењето јаже, е вклучена за да се зголеми јачината и еластичноста. Флексибилната изолација изолација ги штити жиците во кабелот од оштетување бидејќи кабелот се наведнува и флексиби. Некои изолации можат да предизвикаат вкочанетост, што влијае на целокупната полнота на кабелот. Високо флексибилната изолација во рамките на Дратек го минимизира триењето, дозволувајќи му на кабелот лесно да се наведнува додека ги заштитува жиците од оштетување. Подобро олеснување на вирусот Олеснување на вирусот - каде што кабелот се приклучува на главата на конекторот - е изработен од флексибилен TPE и подолг од оној што се наоѓа на другите кабли. Оваа додадена должина и флексибилност го апсорбира стресот и ја засилува спојката помеѓу кабелот и главата на конекторот, спречувајќи раздвојување. Не само флексибилен, TPE е исто така мазен, тактилен и повеќе еколошки од ПВЦ. USB-IF сертификација HI-SPEED USB усогласеност значи дека овој кабел е сертифициран со USB-ако за да се исполнат сите електрични, механички и еколошки стандарди, обезбедувајќи супериорно корисничко искуство. Клучни карактеристики : 2-пакет 4 FT. USB-C до USB-A кабли. Арамидните влакна, синтетички материјал со голема јачина, се користат како засилувачко средство за зајакнување на проводниците и зајакнување на заштитата. Wirичањето на мозоци помага при дополнителна заштита. Изолираните проводници го намалуваат триењето додека создаваат дополнителна флексибилност и заштита. Штит-плетен и метализира. Mylar Selling Помош за заштита на кабелот од надворешно електромагнетно мешање. Кабелската јакна на термопластична еластомер (TPE) е мека, остварлива и еколошка. Двојно плетениот најлон надворешноста е отпорна на абразија, намалувајќи го расправијата и трае подолго.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи